Pátecká šipka

Pátecká šipka - letní turnaje 2023

Pátecká šipka pořádá sérri letní turnajů roku 2023 - "Letní Pátecká Šipka 2023".
Turnaje se budou hrát tradiční hrou 501DoubleOut a klasickým oboustranným pavoukem (v případě většího počtu hráčů se alternativně hraje jednostranný pavouk, možno dle dohody i na 3 vítězné legy), turnaje jsou otevřeny pro všechny. Startovné 100,-Kč a platí se na místě při prezentaci.

Zaplacením startovného a tím účastí na turnaji dává účastník svolení se zveřejněním svého jména-příjmení a případně i fotografie

Termíny turnajů


Prezentace probíhá od 18:00-18:50, začínáme hrát v 19:00.

  Termíny turnajů
 • 14.7.2023
 • 28.7.2023
 • 11.8. 2023
 • 25.8. 2023
 • 1.9. 2023 (termín není zatím jistý)
Startovné je 100,-Kč.

Systém/Pravidla hry

Nasazení do pavouka se provede losováním před zahájením turnaje a to tažením pořadových čísel nebo losováním na počítači. Minimální počet hráčů pro zahájení turnaje je 5 (pokud se hráči dohodnou). Pokud je lichý počet startujících hráčů, pak někteří hráči budou mít tzv. "volnější cestu", neboli volný los - budou automaticky postupovat do dalšího kola.

V případě počtu přihlášených hráčů 5-7, se bude hrát systémem každý s každým, první 4 se utkají o celkové viězství (1-4, 2-3) systémem KO. V případě počtu přihlášených hráčů 8+ se bude hrát systémem oboustranného pavouka – 2KO.

První leg začíná hráč, který hodí střed a nebo blíže středu než soupeř. Na střed začíná házet hráč, který je nasazen výše. Platí staré dobré pravidlo - rozhodčím je terč. V případě neshody hráčů může zasáhnou rozhodčí a je možnost opakování hry, platí i v případě špatně navolené hry (např. chybí double, chyba terče, neúmyslné přepnutí hry apod.). V případě nedohrání legu na 15 kol určuje vítěze legu rozstřel na "střed" - t.j. kdo je blíže středu. Umístění na 5-8. místě rozhodne jedna hra (leg) mezi hráči při stejném umístění (tj. 7.-8. a 5.-6. místa), to platí pouze tehdy pokud mají stejný počet vyhraných zápasů. V případě, že má jeden z hráčů volný los bude mít o zápas méně a tím dostane automaticky horší umístění. Pokud dotyčný odmítne hrát 1 leg o umístění automaticky dostává horší umístění. Rozstřelová hra rozhoduje již pouze o pořadí a přidělených bodech a nezapočítávají se už extra body. Hru začíná hráč, který hodí střed a nebo blíže středu.

Hraje se minimálně na dva automaty najednou, u každého terče budou stát pouze hráči kteří hrají! Počet terčů je omezen na max 5 a každý terč bude označen číslem. Pořádající rozhoduje, kdy a na kterém terči bude daná dvojice hráčů hrát. V případě hry o medailové pozice rozhodují již sami hráči na kterém terči chtějí hrát, pořádající pouze vyzve hráče k terčům.
Dvojice k zápasu je vždy vyhlašována a 1. v pořadí začíná rozhozem na střed.
Turnaj bude zahájen v 19:00. Pokud hráč opustí hrací místo a bude 2x vyzván k nastoupení do zápasu (vždy po jedné minutě) a nedostaví se k terči, bude mu výsledek kontumován ve prospěch soupeře (0:2 - prohra pro hráče, který nenastoupil k utkání).

Při nevhodném chování bude hráč napomenut (žlutá karta). Při třetím napomenutí bude hráč diskvalifikován a vyloučen z turnaje - automatická prohra 2:0 pro všechny další zápasy (3.žlutá = červená). Nevhodným chováním může být nadměrná opilost, obtěžování hráčů nebo ostatních, pokřikování na právě hrající hráče ("to nedáš", "jedna", apod.), házení šipek po místnosti nebo schválně na zem, ničení majetku ostatních, jakékoliv osobní výpady apod. . Každý hráč si může na nevhodnost chování stěžovat u pořadatelů/rozhodčích.

Na konci každého turnaje budou vyhlášeny výsledky - 3 nejlepší hráči peněžní odměnu z vybraného startovného.

Bodování

Pro tento rok je zavedena změna v bodování. Pokud hráč nedohraje celý turnaj (odejde, vzdá zápas), nebo bude případně vyloučen (viz. pravidla) nebude mít nárok na žádné body!

  Body udělené za umístění v turnaji
 • 1.místo ... 25 bodů
 • 2.místo ... 20 bodů
 • 3.místo ... 15 bodů
 • 4.místo ... 10 bodů
 • 5-6.místo ... 8 bodů
 • 7-8.místo ... 6 bodů
 • za účast muži ... 3 body
 • za účast ženy/děti do 15 let ... 4 body
 • Extra body: zavření ve 3.kole = 1000 bodů